30 Kasım 2023
Hayrete düşüren soygun. Karıncaları kullanarak banka soydular

Hayrete düşüren soygun. Karıncaları kullanarak banka soydular

  • Haber Merkezi Haber Merkezi
  • 27 Haziran 2018
  • 397
  • 0
  • Yaşam

İstanbul Bahçelievler'de 2 gün önce yaşanan banka soygununda gerçek ortaya çıktı

Bahçelievler, Merkez Mahallesinde bulunan bir bankada yaşanan soygun 6 Ocak 2018 günü gerçekleşti. Polis kayıtlarına göre alarm sistemi devre dışı bırakılan bankanın bulunduğu binaya çatıda açılan 1 santimetrelik delikten girildiği tesbit edildi.

1 santimetrelik delikten bankaya nasıl girildiği  ve yaklaşık 1,2 milyon TL'nin bankadan dışarıya nasıl çıkarıldığı anlamaya çalışan Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri sonunda olayın nasıl gerçekleştirildiği çözdü. Olayın çözümünde karşı caddede bulunan işyerlerinin kamera kayıtlarının faydalı olduğu belirtildi.

Kamera kayıtlarını inceleyen Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri yaptığı açıklamada mesai bitiminden 1 saat sonra banka duvarında açılan 1 santimlik delikten bankaya karıncaların girdiğini yaklaşık 30 dakikasonra delikten çıkan her karıncanın ağzında farklı tutarlarda kağıt paralar olduğunu tesbit ettiklerini ve hayrete düştüklerini belirtti.

3 ŞÜPHELİNİN İSMİNE ULAŞILDI

Asayiş Şube Müdürlüğü  ekipleri kamera görüntülerinde bankanın olduğu sokağa iki gün öncesinden bırakılan gri bir minibüsü fark etti. Bunun üzerine Türkiye geneli banka soygunlarına karışan 800 şüphelinin bilgileri tarandı. Bunlardan 200’ünün İstanbul´da olduğu belirlendi. Son olarak polis çemberi daraltarak ailesinde gri renkli minibüs bulunan 3 şüphelinin ismine ulaştı. Bu kişilerin karıncaları eğittikleri ve 6 aydır bu soyguna hazırladıkları açıklandı.

Yorum yapabilmek için lütfen giriş yapınız veya üye olunuz.